Placebo, za které hrozí pokuta až půl milionu korun

Úvod

Znáte to. Zákazník se ptá po cenově příznivějším dílu a problém je na světě. Dodavatelů je mnoho a hledání na internetu má tu moc. Placeba se objevují napříč spektrem téměř všech dodavatelů a někteří z nich úpěnlivě odmítají reklamace. Mechanik se dostává do pasti, kdy namontoval něco, co buď problém neřeší, nebo jej dokonce zhorší.

Nefunkční "PLACEBO" v praxi (video)

Zákazník se opakovaně vrací, kupuje zbytečné náhradní díly které nefungují, sám si prodražuje opravu. Varoval ho někdo? Jak má tušit, že v náhradních dílech se podvádí úplně stejně jako všude jinde!

Test nového náhradního dílu oxidačního katalyzátoru (2618/12)
Mnoho prodaných šmejdů se neodhalí tak brzy, jako takové, které umí automechanik ověřit hned. Toto je případ, kdy si zákazník nechal od "odborného servisu" namontovat nejlevnější díl, který byl k mání. V závěru je to to nejdražší a nefunkční řešení. Čeká ho další demontáž, reklamace tohoto "šmejdu" a koupě kvalitního originálního dílu, který bude fungovat. Kde ho ale sežene? Kde má záruku, že mu znovu neprodají nefunkční šmejd? Řešení je jedno: Vyhledat důvěryhodnou opravnu a nechat ji jednat. Ta má jistě ověřenou kvalitu u jistých dodavatelů. Bere většinou díly od vícero dodavatelů. Ono "z jedné ruky" nebude u každého typu dílu všechno úplně tip ťop.

Soubory

"Placebo" při servisně vynucené regeneraci při stojícím vozidle (2618/1)
Nefunkční oxidační katalyzátor u dieselů s filtrem částic může pohřbít jak DPF, tak motor! Čím dál častěji dochází k namontování dílu, u kterého se do pár set kilometrů pozná, že jde o nefunkční placebo za 6.000,- Kč, které zákazník spolu s další částkou za montáž a demontáž doslova vyhodil do kanálu.
FCD.eu radí autoservisům: "Spoléhejte se jen na ověřené dodavatele, které s Vámi jsou ochotni reklamace aktivně řešit. Zákazníka, co si sehnal sám svoje díly na opravu varujte před možnými následky a uveďte to písemně do zakázky!"

Placebo - typické pro nefunkční důležité autodíly je jejich neidentifikovatelnost (2618/2)
Pokud kupujete náhradní díly, zvyšte ostražitost, kdy nenajdete nikde na dílu jeho identifikační znaky. Dejte na osvědčené a kolegy na FCD.eu ověřené výrobce náhradních dílů. Experiment s levným dílem s atraktivním názvem "Suprčuprline" se nemusí vždy vyplatit!

Nekompetence prodejců náhradních dílů (2618/3)
Kdo si při prodeji nevšimne, že je zcela nepochopitelně přímo na vstupech do kanálků filtru částic náhradního dílu nalepen identifikační štítek a nový filtr namontuje do vozidla, může mít velké problémy při aktivaci filtru a přizpůsobení po montáži.

První ověřování oxidačního katalyzátoru před namontováním do vozidla (2618/4)
Potom, co teplovzdušnou pistolí ohřejete oxidační katalyzátor a na jeho vstupu jím za mírného průvanu zajištěného vzadu odsáváním proženete mlhovinu z HC Spraye (startovací spray, odmašťovač brzd apod.), musí vykázat do pár sekund zvýšení reakční teploty z chemické přeměny. Pokud se takto "rozsvítí", je to známka že je katalyticky povrstven. Přesné měření zda dosáhne regenerační teploty s dostřikováním nafty se pak dá již ověřit jen na vozidle.

Vědomý podvod prodejce náhradního dílu - úmyslně perforovaný filtr z výroby (2618/5)
Toto není amatérsky upravený filtr částic, nýbrž podvod od počátku jeho výroby až po prodej. Jde o nefunkční náhražku, která má zajistit přibližně stejný odpor spalin při průtoku výfukových plynů a která má zajistit podobný zvuk z výfuku, který na sebe nebude upozorňovat okolí. V autě se však chová tak, jako děravý sáček ve vysavači. Navíc má 100% odlišnou charakteristiku dynamického odporu v průběhu všech pásem otáček a zatížení turbodmychadlem, že se regenerace začnou chovat úplně jinak. V krajním případě hrozí extrémně rychlá devastace motoru nebo jeho náhlá destrukce.

Ještě větší podvod než jsme čekali... Neuvěřitelné! (2618/6)
Renomovaný a vlastním servisním konceptem ověřený český dodavatel náhradních dílů dodává na trh tento neuvěřitelný podvod. Ty světlejší kanálky měly původně svoje dna, takže ve filtru částic skutečně tvořil kapsy, kde by se měly hromadit saze. Jenže tato "keramická dna" byla ve výrobě nahrazena materiálem, který se za tepla prostě beze zbytku vypaří (to jsou ty zatím světlé kanálky). Nyní všemi kanálky projde drát na druhou stranu! Tento filtr najel pár kilometrů a byl opět zdemontován, protože vozidlo vyhodili z měření emisí. Ministerstvo dopravy bylo na prodej podobných podvodných a nefunkčních atrap již před časem upozorněno. Nehledě na devastaci ovzduší je ohrožován i motor, protože jinými dynamickými odpory totálně zblázní řídící jednotku motoru a ta regeneruje a regeneruje aniž by viděla výsledný rozdíl před a po regeneraci. I zde hrozí havárie motoru.

DPF Chemie a vůbec všechny vodičky z reklam, co si lidi lijí do nádrže (2618/7)
Po mnohaleté praxi v oboru si troufám tvrdit, že 80 až 90 % prodávané chemie má "nějaké" negativní vedlejší účinky, nebo dokonce vůbec nefunguje. A je to jedno, která renomovaná značka jí prodává. Je to jako s kosmetikou: Výrobce slibuje, že krém omladí a vypne dokonale kůži nebo kondicionér vyživuje a zlepšuje vlasy, a když se podíváte do schvalovacích protokolů, pak je tam napsáno, že přípravek neškodí zdraví a může být používán.
Nikoliv u motorů. Vše co nalijete do motoru nebo do nádrže, najdete později ve filtru částic. Toto je filtr po pokusu čištěním chemií. Výsledek? Totální změna dynamických odporů zalepením 80% mikropórů, přibývání hladiny oleje v motoru ředěním palivem, metalické třísky v oleji, devastace třecích ploch motoru, zvýšená spotřeba a hrozby destrukce motoru.

Až třetí EGR typ ventilu od dodavatele pracoval jako originál (2618/8)
Pokud někdo koupí neznačkový blatník, budiž. U elektronicky ovládaných komponent je však vnější vizuální shoda vedlejší. Zde byl problém viditelný již při diagnostice akčních členů před montáží (vibrace chodu). Tyto díly musí fungovat a pokud ne, hrozí v menším případě vnímatelné symptomy (cukání motoru apod.), v horším případě nejsou symptomy žádné. O to však může být větší překvapení, až se auto někde zastaví s totálně ucpaným výfukem. Elektropohonům, jejich mechanismům a vratným pružinám nevěnuje výrobce levných náhražek takovou péči, jako výrobce originálu. Nezkouší je. I zde může v krajním případě hrozit devastace motoru.

Majitel mu dopřával to nejlepší - aditiva do nafty (2618/9)
Po najetí vysokého počtu kilometrů došlo jako normálně k zaplnění filtru nespalitelným popílkem. Na saze je pak málo místa a cykly s regeneracemi se tak logicky zkracují. Obvykle to řeší protisměrné pulzní čištění filtru za vysoké teploty ve speciálním zařízení. Po namontování vyčištěného filtru se však dynamický odpor proudění spalin skrz mikropórézní stěnu zasaženou chemií zdál řídící jednotce tak vysoký, že se regenerace opakoval za každých 80 km (10 x častěji). Filtr se řídící jednotce zdál prostě stále plný, i když byl skutečně prázdný. Vyřešeno koupením nového filtru částic. Chemie, která skončí ve filtru ať už je v nádrži pro cokoliv, znamená v 90% značnou investici do koupi nového.

Problematické náhradní díly se odhalují mnohdy pracně (2618/10)
Nikdo by nevěřil, že když koupil nový náhradní díl, že by mohl být "defektní". Ono se dost dobře nedá ani mluvit o poruše, ale spíše o "jiném" nestandardním chování jeho výstupních hodnot. Zde jedna křivka (červená) ukazuje otáčky a druhá napětí na snímači diferenčního tlaku před a za filtrem částic (modrá). Průběhy by měly mít podobný tvar, jelikož tlak narůstá úměrně s otáčkami. Jak má asi reagovat řídící jednotka na tento průběh, kde nejdřív snímač neukazuje žádný protitlak a potom najednou prudce skočí do vysoké hodnoty a pak opět zmizí?

Obvyklá praxe dodavatelů náhradních dílů - REKLAMACE ZAMÍTNUTA (2618/11)
Jeden z nerenomovanějších dodavatelů dílů na českém trhu posílá nefunkční placebo zpět s nekompromisně vyhlížející nálepkou. V našem případě je spor ukončen po krátké konzultaci se znalcem FCD.eu uznáním ze strany dodavatele a odnáší si posudek úmyslně (již od úmyslu jej vůbec vyrábět) nefunkční "atrapy", za který dle zákona hrozí pokuta až 500.000,- Kč a okamžitý zákaz prodeje, pokud si ho všimnou kompetentní orgány. Ministerstvo dopravy však několik měsíců na podobný podnět nekoná.

Dneska další šit zmetky, zmetky, zmetky (2618/13)
Že někdo tady "renovuje" kus za kus svářením a projede mu tam skrz drát, to bych pominul, ale že mu při sváření pnutím praskne keramická vložka DPF, která je zcela zásadní aby byla celistvá, protože jinak se při dalších ca 5 až 10 regeneracích asi už rozpadne, to je zcela zásadní vada na reklamaci.

No a pokud by to prasklo tak, že to nebude vidět (uvnitř) pak má zákazník prostě smůlu na druhou.

Komentáře


Zobrazit jako strom |  Zobrazit dle data
[1]  23.3.2017 18:04:31     Petr Žižka
2
Prima upozornění, takovýchto a podobných dílů viděli asi všichni hafel.... Za minulý rok jsem řešil cca 20 ks. katalyzátorů hlavně Bo..l a spol. Jeden vydržel 2 měsíce, tu půl roku apod. Vždyť je nový, STK to s ním prošlo slyším.. Ještě že tyto věci nedělám... DPF mají ještě "lepší" skóre. Chudák majitel a servis jen skřípe zuby.. Dá se vůbec v tomto segmentu pořídit slušná druhovýroba za peníz co lidi ještě utáhnou? Tady na FCD jsem se dočetl, že i VW nabízí levnější DPF s nižší životností. Proboha kde to jsme? Stát s tím nic nedělá? Za to mechoš co takový fake namontuje je zodpovědný.. Na to metr je... Jsem pro ať jezdí čistá auta, ale většina nemá na to do čersvě koupené O2 s výfukem jak bota a "pošéfovaným" softem /nejlépe zamčít paměť/ nalít další nemalý peníz za skutečnou opravu, když už za auto dali úspory za mnoho let... Rádoby zodpovědní vymyslí tak akorát zvýšení svých platů, potom ochrání spotřebitele, a zavedou drakonické tresty a šmírování.... Promiňte ale je mi z toho na blití. PŽ
[2]  23.3.2017 18:30:06    Martin Sobotka
2
Prosím pište zde konkrétní prodejce a výrobce dílu, třeba i číslo dílu, ať víme co je šit. Neboť zrovna třeba u APM sedí na reklamacích chlapík, který je snad kuchař a troufl bych si říct, že práci na autech viděl možná na fotce a k reklamacím tiskne jen "šablony". Všichni prodejci řeší reklamace systémem - kolik odebírá měsíčně??? Když málo, tak smola. DPF raději z aftermaketu neberu, ať si je klient laskavě donese sám.
Jak bylo řečeno na mechoše je metr ale na ty ku*vy prodejce ne. Je to srup vedle strupa. Ani jim není hamba.
Když koupíte repasované řízení, jsou na něm manžety tenké jak staré fusakle, necháte to tam. A za půl roku rupne manžeta a začne to téct. Reklamace je jasná - nečistoty. ZAMITNUTO
Čepy to ani nemá cenu mluvit, ložiska ??? vždy vadná montáž. Vodní pumpa vždy nečistoty. Kotouče???? taky vadná montáž , nebo velká házivost ložisek, dáte jiného výrobce a je klid. Divné
[3]  23.3.2017 18:53:54     Petr Žižka
0
Co chcete konkrétně? Stahovačka O1 Diamond China jak vyšitá, nákup 800 prodával jsem za 1k. Nikdy nebyl problém. Z ničeho nic, co jsem namontoval za půl roku vše zpět, jen vytahující se lanka, reklamace neuznána - špatný způsob montáže.... Co se na tom dá špatně namontovat? Zvládne to i opice za půl banánu! Asi 15ks z mého.... Rozlučil jsem se s dodavatelem s krví v očích a na jazyku, to radši ne.... Ale kdo to zalepil? Já! Když někdo ochrání spotřebitele, a souhlasím, je to OK. A kdo ochrání mne? No jasněěěěěě soud! Čas víte kde, advokát ani nemluvím... Ale hlavně že se platí daně! Promiňte mi tyto výlevy, už toho nechám, je to zbytečné a mám 220/180... PŽ

Toto je odpověď na komentář [2]
[4]  23.3.2017 18:57:17     Petr Žižka
0
Ještě jsem v zápalu boje zapomněl. Dobře si p. Sobotka nastudujte jak je to to s montáží donesených dílů. Možná se budete hodně divit... PŽ

Toto je odpověď na komentář [2]
[5]  23.3.2017 19:26:11    Martin Sobotka
2
Jsem si vědom, že odpovídám i za donesený díl..... Naše právo je straně .... do prdele. Je třeba selektovat díly a prodejce. Ale hrozně mě sere, že to ty ku*vy dají do prodeje i když je to šit. Hlavně že posraná EU tlačí na výrobce aut, aby byly emise co nejlepší a tím je nutí k podvádění, neb fyzika se odrbat nedá (to ani komáři, natož Brusel nedá), ale už nikoho nezajímá co to řešení stojí na trhu. Hlavně že regulují kde jakou pi*ov*nu, ale aby regulovali cenu DPF a Katlyzátorů to ne.... Smrtelníku se třeba poser.....

Toto je odpověď na komentář [4]
[6]  23.3.2017 20:12:34     Petr Žižka
2
Pane Sobotka, za mne máte palec jen pro to hezké české jadrnné výrazivo. Já jsem se hodně držel... Mně šlo hlavně o to ukázat, nebo spíš veřejně říct co vlastně většina stejně ví a se skřípěním zubů asi okoštovala... Myslel jsem to spíš tak, že pokud bude legislativa a hlavně ruka trhu nahrávat dodejcům takovýchto dílů, nic se nebude dít. My se budeme vlastně zbytečně vztekat a daně se budou vybírat v lepším případě stejně, v horším ještě více. Když se zákazník ptá po čísle dílu asi víte jak to dopadne... A za toto zodpovědnost NEPONESU a basta! Řeším to asi jak většina, ale to zde nechci publikovat.. Pro představu. V materiálu "otočím" za rok přibližně jako stejný servis který dělá oleje, spojky, podvozky apod. tak za týden, max. za měsíc. Nevlastním žluto černou čtyřkolku ani Texu zadara... Nikomu to nezávidím a chápu to. Do toho nějaká jobovka s doneseným dílem a skoro nespím...... Bohužel dokud tyto díly budou figurovat na trhu a ZODPOVĚDNÍ s tím nic neudělají /a proč by vlastně měli/ tak ty exkrementy bude lízat my...... Už radši nebudu reagovat bo mne trefí..... PŽ

Toto je odpověď na komentář [5]
[7]  23.3.2017 19:53:30    Martin Sobotka
1
Hlavně jsem myslel, DPF , katy , klapky , EGR a jiné drahé podstatné díly.

Byla by to taková pěkná databáze šitů.
[8]  23.3.2017 20:15:41     Petr Žižka
0
Předse ještě. Databáze FAKE je tak na další forum. PŽ

Toto je odpověď na komentář [7]
[9]  23.3.2017 20:45:08    Michal Bělohlav
1
FAKE databáze není reálná, dáme do databáze Starline a začnou prodávat Skyline, ta databáze by byla nekonečná. Řešení je jednoduché, nebrat nekvalitu. Zavoláte dodavateli a ptáte se na kvalitu, např. výfuky, katy a DPF Bos..l - prý jako originál, koupíte, namontujete poslední díl výfuku nový např. na 10ti leté auto, kde je výfuk ještě původní. Za 2 roky auto přijede na kontrolu a ten nový díl je jak papír opět na výměnu a zbytek původního je netknutý???? Dílů bereme celkem dost a je to všude stejné, reklamace automaticky zamítnuta, když hodně šlapu, něco vrátí, ale velmi zřídka. Poslední reklamace 2 týdny zpět, 2HM setrvačník (najel 30tis), prý chyba převodovky - ta je je po repasi. 11tis v nákupu a kdo to zaplatí, když zákazník reklamuje a navíc ani reklamaci nevyřídili za 30dní (vztah zákazník x firma), ale za mnohem déle - zajímavý paradox na naši ochranu (vztah firma x firma)?? Jasně že my. V našich paragrafech a zákonech je spousta paradoxů a nesmyslů a jen se divím, že kde kdo vymýšlí píč...ny, kde jak koho (např. nás) obrbat na daních, poplatcích a kdo ví čem, ale aby někdo udělal (r)evoluci a něco překopal na evropskou úroveň, když už tý v evropě jsme do půli zadku zalezlí, to se nekoná. Spíše naopak, nyní EET a další a další nesmysly, jak přestat s podnikáním.To už je ale mimo diskusi..

Toto je odpověď na komentář [8]
[10]  23.3.2017 21:18:25    automeda.net
0
Nebreč, volíme si to samy a když jsme nasra..ní tak stejně nic neuděláme ... chtělo by to tvrdý restart !!!!!!!!!

Toto je odpověď na komentář [9]
K 13.
[11]  24.3.2017 10:10:21    Libor Fleischhans
0
Věřte že to normální cestou nejde. Řešil jsem to po linii výrobce, stejně mne nějak o.ůral a dělal to jinak a teď to dělá dál. Oni nemají žádné zkušebny. Nakupují a prodávají. Dávají bonusy hlavně za obraty a tím motivují hlavně výměnkáře těchto s.aček. Zase je to zase sprostý obchod, ale bohužel na úkor kapsy zákazníka - majitele vozidla.

Pak jsem to zkoušel přes ČOI a ti mi napsali, že to přeposlali Ministerstvu dopravy, že jim to nepřísluší. A Ministerstvo dopravy? Již přes rok nic. Co taky od nich čekat že?

Asi nezbývá než tepat to před veřejností skrz média, aby se někdo vzpamatoval a nebo aby si lidi začali vybírat z autoservisů ty, kteří nepodlehli těmto trendům a rozpoznali, "KDE" co koupit! Z jedné ruky dostanete někdy jak kvalitu tak totální šit.

Proč jsem ten článek napsal? Vytek u nás jeden zákazník: "Ku.rva tak mi tedy řekněte, proč to ti ....... prodávají, když to vůbec nefunguje, nebo jenom 20 kilometrů! Pak mi řekněte, ke komu už mám jít, abych nevyhazoval vlastní peníze vidlema z okna, kde je bez účinku sesbírají tyhle s.ině!"

No a já jsem na to neměl odpověď.. To je stav věci, kam to všechno dospělo.

13. Dneska další šit zmetky, zmetky, zmetky
Že někdo tady "renovuje" kus za kus svářením a projede mu tam skrz drát, to bych pominul, ale že mu při sváření pnutím praskne keramická vložka DPF, která je zcela zásadní aby byla celistvá, protože jinak se při dalších ca 5 až 10 regeneracích asi už rozpadne, to je zcela zásadní vada na reklamaci.

No a pokud by to prasklo tak, že to nebude vidět (uvnitř) pak má zákazník prostě smůlu na druhou.


Toto je odpověď na komentář [10]
[12]  23.3.2017 21:20:18    filipek
0
To mi prípomína prípad s egr na fiabia 1.4 , ani za ***** urobit zakladne nastavenie,na osciloskope jednoznačne vidieť nejaké trhanie na potenciometri ktoré tam nemá čo robiť, po montáži OE základné nastavenie na prvý krát,a na meraní aj bolo vidieť že je všetko ok.

Reklamácia si viete predstaviť ako dopadla....
[13]  23.3.2017 21:40:33     autoopravna jičínsk
2
za nynější situaci mohou z části servisy...nemontujte donesené díly, montujte jen kvalitu, kde si nejste jisti originál, u problémových nd jedině originál a bude se vám dělat lépe!
[14]  24.3.2017 0:48:22    Eči
3
Gratulujem, snažíte sa to aspoň riešiť! Nie je mi dané, aby som hodnotil situáciu u vás,kúsok od nás,teda doma.Len mi je divné, že sa nikto zo Slovenska ešte nepripojil k diskusii.Asi to bude tým,že byť u nás automechanikom v tejto dobe je vlastne záľuba-koníček-hobby. Ak chceme z toho aj žiť, sú dve možnosti. Prácu nech robí za mňa niekto iný a ja budem študovať zákony a hľadať spôsoby ako obhajovať "šmejdov" predajcov šmejdových dielov typu Starline,atd a iných noname.Napr.(To je náhoda,sú super,to bolo prvý krát).
Druhé riešenie nám priniesol život.Tváriť sa ako debil,namontovať placebo,predať to ako značku,zarobiť a nejako to dopadne.Výhovorka typu "mohli ste ísť do značky",prečo ste prišli ku mne,však vyzerám ako debil a som vyučený pekár,odradí väčšinu zákazníkov od snahy reklamovať.
Hlavné,že mám na dane,ktoré priznám len z dokázateľných príjmov,ale chodím k moru a nie som na práškoch!Samozrejme treba mať svojich stálych "pacientov" ktorí si vedia vážiť odbornosť a majú 100% dôveru.
Ja v každom prípade používam ND od renomovaných výrobcov,ale porovnávam aj ceny.Poznáte to napr.keď objednáte napr.Contitech a vnútri je INA? Alebo opačne? A ceny pri objednávke Conti/INA sú dosť rozdielne!To je nejaký nový typ stávkovania? Aj tak dostaneš len to,čo si vylosuješ.Tak teda kto tu kurva čepuje to pívo?
Tá druhá verzia "podnikania"je na Slovensku najbežnejšia a svedomie je pojem neznámy.Len peníze,peňáze a peňeži.
Však dýchame všetci rovnaký vzduch.Len politici za iné peniaze.
Držím vám spolutrpitelia palce, ale hlavou DPF neprerazíš!
Eči
[15]  24.3.2017 10:35:51     Ivan Mikov autoop
4
Samolepky uvnitř katalizátorů,to je dnes snad normální. Ale když si zákaznik donese kat. IZAWIT pro Fabii 1,4i a je to jen větší průměr trubky navařený na původním průměru. Žádná keram.vložka , prostě průchozí roura a nechce slyšet , že je to k prdu, protože mu to prodali jako kat, tak to přece kat je a já jsem za blbce.
[16]  24.3.2017 10:39:37    AutoMatějka.cz/Praha
2
Chybí zde, nebo chyběla zde organizace, cech, která by zaštitˇovala náš obor. Když jsem před mnoha a mnoha lety vstupoval do SAČRu, tak jsem se domníval, že to tak bude, že právě tento svaz bude řešit tyto případy.Praxe je jiná.(Nebo já to tak vidím, proto již nejsem členem.)https://www.sacr.cz/inpage/vedeni/. Taková to organizace by právě mohla hnout s legislativou. Ale připadá mi, že tato organizace pro nás moc neřeší. Sice se tu a tam objeví článek, že třeba podpoří učňovství, ale to je asi vše. Naposledy byl s p. Lhotákem rozhovor v poslední Pneurevue 1/2017, přitom on sám si tam stěžuje na praktiky dodavatelů nahr. dílů, co by z pozice prodejce vybavení autoservisů.
Zemědělci když nezaprší, dostanou dotaci, vlekaři se ozvou když nenapadne sníh a dostanou dotaci.
Značkové servisy mají alespoň určitou podporu ve značce. Ale malé nezávislé servisy.....?
Sice když nebudeme odebírat nekvalitní zboží, tak to do určité míry prodejce postihne. Ale zákazník vždy tlačí na cenu ze spoda. Ale když budeme vystupovat jako skupina, tak to má bude mít větší váhu než jednotlivec. Zejména na legislativu, a nemyslím tím jen např. emise.
O to více nechci zde někomu dělat reklamu. To je prostě v dnešní době lobby fakt.
Právě taková to skupina by mohla tlačit na dodavatele.
Samozřejmně, že se najdou tací, kteří jdou po ceně, a kvalita je nezajímá,a tyto věci jsou jim šumák, ale tohoto fora si myslím se to tolik netýká.
S pozdravem práci zdar
S.M. :-)
[17]  24.3.2017 11:34:15    Libor Fleischhans
1
Ale vždyť to děláme! www.asem.cz

Toto je odpověď na komentář [16]
[18]  24.3.2017 11:54:55    AutoMatějka.cz/Praha
0
.....proto jsem také napsal : nebo chyběla.....
tato organizace vznikla teprve před rokem.....
Nechtěl jsem záměrně dělat ASEMu reklamu,i když jsem jejím členem, aby mne nemohl někdo podezřívat z podujatosti a z náboru. :-)
Ale napsal jsem to tak, jak to cítím, že když nás bude více, tak máme větší možnost hýbat s věcmi. Ať je to jakékoliv seskupení, hlavně že bude pro nás něco dělat.
Ale to jsem již psal i v jiné diskusi ještě před ASEMem.

Toto je odpověď na komentář [17]
[19]  24.3.2017 13:41:04     Ivan Mikov autoop
0
Také jsem byl členem a dokonce na ustavující schůzi v brněnské Rotundě a moje představy o činnosti této frakce byly úplně jiné než skutečnost kterou se stala. Po pár zkušenostech s ní když slyším Univer nebo SAČR , tak se mi otevírá kudla v kapse.

Toto je odpověď na komentář [16]
[20]  24.3.2017 18:19:42    AutoMatějka.cz/Praha
0
Je možné, aby třeba ASEM mohl zatlačit na legislaivu nebo přímo na dodavatele, co se týče kvality zboží? Např. právě nekvalita KATů a DPF.
Bylo by dobré schraňovata dokumentovat tyto případy, bez pádných argumentů to bohužel nepůjde.
[21]  27.3.2017 8:16:12    Libor Fleischhans
0
To se již děje a platící a právoplatní členové s těmito podanými podněty budou seznámeni na členské schůzi ASEM.
Před členskou schůzí, ale i na ní se budou přijímat i další podněty.

Toto je odpověď na komentář [20]
[22]  25.3.2017 14:39:43    David Schneider
3
Přesně tento článek je důvod mého členství v ASEM,abych alespoň členským příspěvkem podpořil lidi,kteří chtějí něco změnit k lepšímu,když SAČR to nechce,nebo neumí.(Nejsem emisní stanice,jen opravy vozidel)Je to dvojí frustrace,jednak že takovéto díly vůbec na trhu jsou a člověk se tím musí probírat a několikrát se spálit aby vůbec pochopil co jo a co ne a druhak donekonečna argumentovat a vysvětlovat lidem proč to tak je,osobně bych raděj tento čas strávil produktivní prací a ne nekonečnou debatou se zákazníkem že....Ani po 10-ti letech podnikání si nejsem schopen zvyknout na lidi kteří přijdou s všemožným šmejdem,chtějí ho namontovat,já odmítnu,začnou mi nadávat a urážet,někdy se dokonce snaží udávat na úřady...
Bohužel náš obor je takový,na pivo všichni chodí s radostí v obličeji a neřeší,viděli jste už zákazníka který by přišel rozradostněný že se mu pokazilo auto a musí k Vám????
[23]  28.3.2017 15:59:29    Libor Fleischhans
0
Dnes odpověděla SISA: Po projednání Vaší žádosti s představenstvem sdružení Vám mohu sdělit, že SISA je připravena jednat se zástupci ASEM o zmíněných problémech.
K tomu, aby jednání mělo nějaký smysl, musí se ho zúčastnit kompetentní osoby a proto musíme znát konkrétní informace, které náhradní díly a jejich dodavatele považuje ASEM za tzv. fejky.
Jednání se zástupci ASEM by se mohlo uskutečnit v příštím týdnu.
Před tím však očekáváme potřebné informace.
[24]  28.3.2017 21:35:30    Martin Sobotka
0
Tato jednání kohosi s kdekým , je nadlouho a nikam nevedoucí, neb kšef je kšef. Protože ruka ruku myje a kde kdo má svoje kámoše a všichni chtějí vydělávat. A nějaký nasraný mechoš potažmo koncový spotřebitel nikoho nezajímá.
Jednoduché a důsledné řešení je označit FEJKOVE DILY, a to pro všechny opravce veřejně a zdarma a k tomu reakci DODAVATELE. Jakmile se to bude prezentovat, tak ty šity nikdo nebude kupovat a bude po problému. Nebude kupce a tak nebude výrobce.


Toto je odpověď na komentář [23]
[25]  29.3.2017 11:01:21    Libor Fleischhans
0
Vím, ale začíná to jít pěkně do peněz, které vám zákazník za opravu nezaplatí a bere si právníky proti vašemu servisu. Bez organizace, která se postaví na stranu poškozovaného, který je organizovaný v SISA, je jakýkoliv boj těžší. Naše rok mladá organizace www.asem.cz přece dokazuje, že něco umí zařídit (např. vyjednaná záchrana samostatných emisních stanic u servisů přímo proti úmyslům Ministerstva a do vlády prosakujících lobby majitelů STK).
Navrhuji se SISA proto nejprve jednání, kde jim oznámíme nekompromisní oznamování na veřejném pranýři autodílů, které nefungují s logem dodavatele, který "fejk" dodal. Je pravda, že nic jiného na ně platit nebude. Díky za připomínku. Mám podobné zkušenosti.

Toto je odpověď na komentář [24]
[26]  29.3.2017 18:38:57    Martin Sobotka
0
Obdivuji vás že, se neustále potýkáte s větrnými mlýny. Já osobně mám na háku EMISE A STK, to si opět parta lidí udělal businnes, který je požehnaný státem. Začíná mě pěkně srát jak stát něco vymyslí a občane plať a plať. Když chce někdo něco kontrolovat ať si tu kontrolu taky zaplatí. Auto jezdí na naftu nebo benzín, a ne na STK EMISE a řidičák. Za nedlouho budu vyzván k uhrazení spotřebního materiálu potřebného k dechové zkoušce při kontrole PČR. Jediná zbraň, která je funkční na všechny bez rozdílu jsou peníze. Jsem toho názoru, že mechoši potřebují prodejce dílů a naopak. Měla by tu být symbioza, ale nějak je to nevyvážené. Těmito korektními rozhovory a jednáními už se trápíme 27let a nic kloudného z toho není, jen stále větší bordel. Ale pokud v tom vidíte smysl jednejte a tlačte z druhé strany dveří, neb každý extrém je špatně a ve všem má být rovnováha.

Toto je odpověď na komentář [25]
[27]  5.4.2017 9:51:38    Libor Fleischhans
0
Dobrý den Martine, tady o STK ani emisích nikdo nemluví, je to článek o autodílech. Snad ty fotky filtrů... Ale jsou zde v souvislosti té, že když je montujete, mohou zákazníkovi díky stoupající hladině ředěného oleje v extrémním případě zničit i motor.

Toto je odpověď na komentář [26]
[28]  5.4.2017 10:21:28    Libor Fleischhans
0
SISA potvrdila termín schůzky, na které se budou řešit fejky a nekvalitní náhradní díly na našem trhu. Budeme zde také řešit vám komentované reklamace, které je obtížné řešit ve prospěch autoservisu, i když se jedná jasně o vadu dílu.

Prosím tedy všechny, kdo by se chtěl za naši komunitu na tomto jednání angažovat a přinést své zkušenosti do diskuse, aby se mi přihlásil diskrétní poštou FCD. (kliknete prostě na moje jméno zde a napíšete mi).

Schůzka se koná ve středu 19. dubna od 15,00 hod. v zasedací místnosti SISA v Praze 4, ul. Doudlebská 2

Děkuji za příslib účasti (počítám nejvýš dva až tři delegáti za registrované členy na tomto portálu). Se mnou tedy ca 4 zástupci, kteří budou argumentovat konkrétní případy jak své, tak třeba i kolegů.
[29]  6.4.2017 12:08:54    Daniel Hradecký
1
Zdravím páni mistři. Minulý týden starý Focus 1,6 16V. Vadná zap. cívka a díky tomu vyhořely výkonové členy v ECU. Oprava jednotky a výměna cívky SW_G. Jde jen na 2 válce po kontorle zjištěna prasklá cívka. Výměna za jinou opět stejný výrobce. Motor šel na 3 válce. Opět kontrola jednotky ta OK. Výměna cívky za H_CO a moto běží parádně. další 4 hodiny s_aní kvůli nekvalitnímu dílu.
Jinak z okolí od dobrých opravářů slyším nekvalitní FAP i KAT.

Jinak je stále v řešení originální FAP viz http://www.fcd.eu/story.aspx?id=7388
Ješte se má najet 500km a uvidíme jakého dosáhneme výsledku. Nový dil od VW a prolémů až nad hlavu. V autě skoro 50tis za díly a nepočítaně hodin.

Držím pěsti při jednání.
[30]  6.4.2017 12:53:45     Ivan Mikov autoop
1
Octávia 1,6 čtyř-vývodová cívka - zákazník si dovezl MAXGEAR = 14 dní a vadná, vyměněna za naší značkovou Magneti Marelli = 200metrů - vadná, reklamovaná , dali nám obratem novou = 6 dní - odešla, namontovali jsme Valeo a zatím jezdí víc jak rok.
Snímače hall-- Mag. Marelli. Delphi , Meat§Doria, Febi atd. = některé ihned po namontování nejdou. Při jejich porovnávání u dodavatele jsou ve všech krabičkách naprosto opticky/ a to i z viditelnými identickými vadami z výroby, nebo přebroušení čísel / schodné díly , jak od jednoho výrobce.

Toto je odpověď na komentář [29]
[31]  6.4.2017 14:01:21    Libor Fleischhans
0
Prosím o zaslání nějakých fotografií těchto nekvalitních dílů. Děkuji

Toto je odpověď na komentář [30]
[32]  6.4.2017 22:32:49     Ivan Mikov autoop
1
Ono mě to vždycky tak vytočí , že mne ani nenapadne to fotit, ale slibuji , že se polepším.

Toto je odpověď na komentář [31]
[33]  13.4.2017 20:02:14    AutoMatějka.cz/Praha
1
Prosím zprávce webu, zda by zde nezřídil kolonku a formulář na vyplnění vadných dílů. Něco jako veřejný pranýř. Aby v databázi byla forma a nebyl v tom chaos. Něco jako při zakládání případu. Číslo dílu,výrobce a dodavatel dílu,v čem je díl vadný foto dílu,záznam měření,diagnostiky . Tím by jsme se ušetřili zbytečných omylů a nervů...
Mohl by to být též nástroj při jednáních se SISA.
Dnes jsem narazil opět na nefunkční díl. Čidlo parkovacího asistentu. Měl jsem dva vadné, dva nové jsem koupil v ACI pod číslem 5879S661. Oba píší DTC defekt. Připojil jsem originál a fungoval.Toto je již druhý případ nefunkčního dílu během týdne.
[34]  19.4.2017 13:32:29    Libor Fleischhans
0
Dnes v 15:00 jsem za ASEM zorganizoval jednání se šesti zástupci SISA. Po něm se rozhodnu, jakým způsobem a kde budeme tyto informace schraňovat a jak s nimi budeme zacházet. Pokud se se SISA zástupci podaří domluva, že na všechny vážné podněty budou aktivně reagovat, pak to nebude "pranýř", ale jakási "nástěnka zmetků", které se musí okamžitým zákrokem uvnitř SISA řešit. Pak bychom na tuto funkci vytvořili nějakou speciální externí aplikaci s odkazem zde na webu.

Pokud by tomu tak nebylo, a dobrá vůle by se nekonala, je tu platný zákon, kterým se musíme řídit všichni. ASEM je zástupcem "opravářů" a nemůže dělat ústupky které by byly na jejich úkor. Tyto díly nás přímo ohrožují.

Toto je odpověď na komentář [33]
[35]  19.4.2017 19:03:34    Libor Fleischhans
4
Tak jsem zpátky. SISA nechce dělat v tomto případě nic. Prý kdybychom potřebovali pomoct se změnami v legislativě, tak jo, ale tam to děláme stejně už 15 let bez nich. Tak proč teď...

Prezident Sýkora řekl doslova, že jejich díly mají atest a my nemáme právo cokoliv označovat za nekvalitní nebo dokonce nefuknční, protože by se s námi mohl "někdo" soudit.
Pak ještě dodal, že nechápe, proč se na SISU vůbec obracíme (to už mi v tu chvíli a v tom ovzduší došlo automaticky také), když existuje ze zákona možnost, jak se zákazník proti podobným dílům v rámci zákona a soudů může bránit sám.

SISA nechce z jednání dělat ani žádný zápis. No, já ho dělat tuplem nebudu (tenhle komentář na tu zkušenost stačí), páč to byla z naší strany dobrovolná, leč nepochopená iniciativa s arogancí a odmítavým postojem z druhé strany od začátku až do konce. Bohužel. Sbalil jsem se v pravý čas.

Co dodat? Práce, kterou bych pro ně v případě dohody dělal, dělat nebudu. Aspoň bude čas na rozumnější věci...

Toto je odpověď na komentář [34]
[36]  20.4.2017 6:46:43    Josef Kaplan
1
Takže atest podobně jako schválená v auta v dieselgate. Vše je tedy OK!

Toto je odpověď na komentář [35]
[37]  20.4.2017 9:34:23    AutoMatějka.cz/Praha
2
Když to vezmu ad absurdum, dopadne to tak, že když kvalita dílů od dodavatelů ze SISA bude pokračovat dále klesající kvalitou, začneme odebírat jen od značek a pánové ze SISA budou jen přihlížet, když jsou tak bohorovní.
Je to až zarážející, že nechtějí (a i v jejich zájmu) spolupracovat.

Toto je odpověď na komentář [35]
[38]  20.4.2017 19:01:09     AUTOKLINIKA
1
Dobrý den, rád bych se vrátil k jádru pudla tohoto vlákna. VW transporter T5 neprošel u emisí, protože má prasklý, nebo jinak poškozený DPF filtr.
Zákazník chce auto opravit.
Originální filtr 7H0 254 700 MX stojí 43 495 kč bez DPH, takže oprava za cca 60 tis.
Rozumný dodavatel Elit dodává filtr značky VECTOR DPF 993610Q za 12 000 kč bez DPH.
Je cena OE dílu přehnaná? Nebo cena elitu příliž nízká?
Je to fake??? Jak se rozhodnout?
Díky za rady
[39]  20.4.2017 19:55:27    Michal Bělohlav
3
Stejný případ jsem řešil cca 3 roky zpět, objednal jsem 3 filtry od doavatelů APM, Elit, Trost (každý výrobce jiný) a 1 filtr z internetu. Všechny měly jinou strukturu samotné vložky a po vysvětlení zákazníkovi na ukázce jsme objednali OE, který v té době stál 60tis s DPH. Tento týden jsem řešil Octavii II RS, objednal jsem po vysvětlení zákazníkovi PRO/PROTI originál za 47tis. Váš filtr seženete na netu od 9tis Kč, těžko říct jaká je kvalita. Když dáte OE máte jistotu a záruku toho, že nebudete řešit reklamace, které u dodavatele stejně většinou neprojdou.

Toto je odpověď na komentář [38]
[40]  20.4.2017 20:03:54    Libor Fleischhans
6
Vy, jako autoopravna musíte mít vypěstovaný pud sebezáchovy a podle něj a pravidla "bližší košile než kabát" i jednat. Navíc musíte být psycholog a odhadnout zákazníka a zároveň jeho možnosti. My máme obojí typ zákazníků. Jedni po vysvětlení problematiky a rizik sáhnou po jistotě, protože když sáhnou po levném dílu, mohou v negativním případě zaplatit ještě více, když jim "neshodný" nebo "nekompatibilní" (volím právní výraz) náhradní díl přivodí následné opakování opravy, neúspěšné reklamace, a stejně pak třeba koupí originál, protože podruhé do rizika nepůjde. Bude i znechucený, počítejte s tím. Množstevní bonusy a body od dodavatelů vám následné trable s "nekompatibilním dílem" a poškození jména u zákazníka nevynahradí.

Druhou možností je "levný díl", a že si jako opravna sakra dáte bacha na dokumentaci, abyste mohl později při reklamaci u dodavatele úspěšně argumentovat. To je základ. Pak musíte požadovat nejen výměnu dílu za "kompatibilní" díl, ale chtějte od dodavatele náhradu za zbytečně opakovanou práci, na které nenesete vinu, jako to dělají při reklamacích autorizované servisy. ASEM své členy v tomto podpoří právně účinnými smlouvami. Dbejte na návody k montáži a podezřelé návody, které prakticky nedávají šanci reklamovat, oznamujte ASEMu.

V případě, že se objeví zásadní systémový problém a bude se jednat o sériově dodávaný "nekompatibilní" díl, předejte to ASEMu a my se postaráme o laboratorní zkoušky a dojde-li k prokázané odchylce budeme postupovat tak, jak doporučil prezident SISA Sýkora: Případ předáme dle zákona kompetentním orgánům a doprovodíme ho expertním posudkem, protože ASEM má ve svých řadách i soudní znalce v oboru. SISA spolupracovat nebude. Dodavatel může riskovat i pokutu 50 Mio. Kč, protože poruší zákona a tam jsou jasné sazby.

Nejhorší je, že zákazník bojuje mezi rozhodnutím mezi "levným" a "drahým" dílem a vůbec netuší velikost rizika, které je dnes u "levných" (vztahuje se v tomto komentáři jen na DPF a oxidační katalyzátory) dle našich praktických zkušeností, kde jsme na "levné" díly tohoto typu sami několikrát se všemi dopady doplatili sami, opravdu velké. "Levný" může být v konečném účtu ještě i řádově dražší než koupě "drahého" originálu napoprvé.

Zákazník musí být seznámen s riziky a jakmile něco v zoufalství sám do filtru nebo do nádrže nalije, a na filtru se to pak pozná, prohrál definitivně kolo štěstí s reklamací a dodavatel ND se směje. Upozorněte ho na to, že ti samí dodavatelé dílů prodávají i nefunkční opičí kapky, a jejich poradci ho do nich samozřejmě navedou. Je to past, ze které je na konci cesta ven jen přes hluboký grif do zákazníkovy peněženky. Kdo se směje si dovoďte sami.

ASEM ještě jednou oficiálně zatlačí na ministra dopravy, který na Diagnostic CON 2016 slíbil, že zatlačí na výrobce, aby s cenami něco dělali. Výrobní ceny funkčních filtrů (bez katalytického povrstvení ušlechtilými kovy) jsou v řádech tisícikorun. Jaké má možnosti nevím, ale řekl to.

Je to těžké rozhodování a opakuji znovu: "Platit bude vždycky dobrá dokumentace odvedené práce a měření po montáži, včetně monitoringu vývoje teplot při zkušební regeneraci", což doposud dělal málokdo. I to vás stojí čas a peníze, ale bude to jistota argumentace.

Při reklamacích tohoto typu budeme stát všem členům ASEM po jejich boku. Pokud nám věříte, přihlaste se do členství zde: http://www.asem.cz/registrace.html a užívejte okamžitě neziskových služeb jedné z mála skutečně fungujících asociací, která vás zítra "neprodá" za výhody dohody s "někým". Jsme neúplatní a v technice zdatní jako skutečně málokdo.
Jsme v moderní džungli a musíme se tak chovat, abychom v našem řemesle nejen přežili, ale uspěli a prosperovali.

Toto je odpověď na komentář [38]
[41]  21.4.2017 9:51:24     AUTOKLINIKA
0
Děkuji za cenné rady. Budu se jimi řídit a co více ukážu zákazníkovi celou tuto debatu a potom ať se rozhodne sám.
Horší to bude s následnou diagnostikou, neboť to je pro mne ještě stále oříšek. Snažil jsem se od loňska dostat na školení, a ihned jak bylo vypsáno tak jsem se na něj přihlásil. Bohužel mi volala paní z FCD týden před, že pro malý zájem musí školení zrušit, prý jsme se přihlásili jen dva. Jsem ale registrván u Elitu a to samé školení ve stejný den 19.4. a na stejném místě v Brně inzerovali. Bohužel ale měli tak narváno, že už mne tam nedostali. Vyplývá mi z toho, že je lepší hlásit se přez Elit než přez FCD. Tak snad se dostanu do Prahy 10.5. a zákazník musí do té doby počkat.
Díky L.B.
[42]  21.4.2017 12:44:31    Miroslav Drmla
2
Nechci nikoho zrazovat,na školení DPF jeďte,já ho mám ale za sebou a diagnostikovat správně díl,jehož cena se pohybuje v astronomických částkách a jehož poškození může být pouze důsledek,nikoliv příčina,je pro mě oříšek stále :c)

Toto je odpověď na komentář [41]
[43]  26.4.2017 15:05:17     Jaroslav Botek ml.
0
Zdravím. Existuje teda vůbec DPF filtr v náhradě, který je schopný funkce dejme tomu aspoň 1-2 roky? Jedná se o starší vozidlo a zákazník nový OE nekoupí, vyšel by ho totiž na podobné peníze, jakou má hodnotu celé vozidlo. Dočetl jsem se tady, že výrobce Bo**l nebrat. Jak jsou na tom Walker, MTS, Delphi, BS catalysts? Díky
[44]  27.4.2017 20:50:13     autoopravna jičínsk
0
jsou problémy i s DPF originál řady eko, tzn. levnější originál, pak je ještě možnost z vrakoviště originál a nechat ho profesionálně vyčistit.je to o průšvih vyjít zákazníkovi vstříc s cenou neoriginálu a až bude problém on reklamuje, ale chce jezdit...

Toto je odpověď na komentář [43]
[45]  27.4.2017 22:32:16    automeda.net
2
Co to je profesionálně vyčistit ....

Toto je odpověď na komentář [44]
[46]  28.4.2017 7:26:02    FCD_Oskar
0
Za mne to je ne chemicky...

Toto je odpověď na komentář [45]
[47]  28.4.2017 8:24:08    automeda.net
1
No a tepelně je to buď nedokonale,zapečený a nebo vypálený drahokov a životnost malá,pokud nastanou problémy ,při reklamaci to svádějí na stav auta ... takže filtry jsou bludný kruh.
Takže až se emise zpřísní,což nevěřím i teď se to dělá s šidítkama apod jak na páse, tak budou problémy s filtry.

Toto je odpověď na komentář [46]
[48]  28.4.2017 8:43:35     autoopravna jičínsk
0
určitě ne chemicky, kapalinami atd.Pouze s protokolem vypálit.Nabízí to tuším i IHR.Takže nemontovat neoriginály, levnější řady originálů,nevypalovat-nečistit, zbývá originál...Dotaz na IHR je tedy nechat filtr vypálit u kvalitních firem bezpečné nebo si servis naběhne?děkuji.

Toto je odpověď na komentář [47]
[49]  28.4.2017 12:56:04    Petr Šebesta
1
V několika případech pokud nepomohlo protisměrné profouknutí (používám nejčastěji pomocí tlakové lahve z potápění) jsem prováděl chemicky a neměl jsem jedinou reklamaci. Musí být však v pořádku oxidační vrstva katalyzátoru.Jinak je to spíše tak, jak píše automeda.net
Důležité je nechat po chemickém čištění řádně vyschnout - proudícím vzduchem.
U neporušených celků DPF narážím spíše na nefukčnost katalyzátorů - nenastartuje teplota.
Mnoho zkušeností například s vozidly Sprinter a W211. V případě nutné výměny - jsem jen jednou vyzkoušel druhovýrobu ( vyhozené peníze) montujeme originál.
S napětím téma sleduji, zda-li se neobjeví možnost nákupu něčeho levnějšího a kvalitního.


Toto je odpověď na komentář [48]
[50]  28.4.2017 13:23:08    Libor Fleischhans
1
Není rozhodující, která to je firma, ale jak to dělá. Tím, že Advanpure vznikal u IHR, tak jsme nikdy nechtěli mít čištění oddělené od diagnostiky a od způsobu, jak s filtry pracují různé řídící systémy ve vozidlech před a po čištění. Mezi značkami vozidel, ale i mezi jejich generacemi, existují rozdíly v citlivosti na dynamiku exponenciální křivky diferenčního tlaku ve vztahu k chování ve vozidle za provozu.

Proto si myslím (mluvím za čištění Advanpure) že pokud máme protokol od vstupních potíží a pořídíme si při přijetí kontrolu účinnosti katalytického povrstvení, bludný kruh to není, protože to porovnáváme před a po čištění. Filtr je v proudu výfukových spalin při čištění ve stroji Advanpure namontován obráceně a po zahřátí na obvyklé (elektronicky kontrolované) teploty, jaké probíhají ve filtru když bylo vozidlo zcela nové, jsou do něho vháněny tlakové pulsy (jako když motor jede na jeden válec). Pro případné reklamace máme tedy údaje nejen ze samotného filtru, ale i z chování vozidla, protože Advanpure tyto procedury (i přizpůsobení DPF na vyčištěný stav) prostě svým partnerům předepisuje především pro jejich ochranu. Kdo tohle nedělá, jeho chyba, zákazník ho může u reklamace ukecat, když v ruce chybí protokoly před, z čištění a po čištění ve vozidle z regenerace po přizpůsobení.

Jestli někdo čistil před námi chemií, poznáme to také, ale především máme nestandardní diferenční tlaky při zkušebních režimech prázdného filtru. Advanpure jsme v IHR dotáhli do komplexního procesu, který bludný kruh téměř vylučuje. Férově dovedeme předpovědět, zda to má cenu čistit nebo ne. Možná proto i máme málo reklamací, protože jich ještě před čištěním hodně odmítáme (když vidíme na fotkách černé výfuky, praskliny nebo když nám partner sdělí, že ve vozidle má filtr při regeneraci sotva 520 °C a to po 20 minutách od startu regenerace. Tam není vadný DPF ale katalyzátor.

Rozinkou na dortu je měření kouřivosti k = 0.01 (samozřejmě bez šidítka) a zpráva, že zákazník začal pozorovat pravidelné regenerace po 600 - 800 km. Když tam byla chemie, může to být ale také 150 km, to pak je špatně (řídící jednotka pracuje s polem diferenčních tlaků a s jejich strmou exponenciálou, jakoby se plnil filtr rychle).

Toto je odpověď na komentář [48]
[51]  28.4.2017 14:13:04    Petr Šebesta
0
Děkuji - to co píšete dává smysl. Nejčastějším problémem je právě spuštění regennerace tzn. nízké teploty (bílý kouř a nespálená nafta)vozidla s velkým proběhem km, často defektní katalyzátor.

Toto je odpověď na komentář [50]
[52]  28.4.2017 19:20:32    Libor Fleischhans
1
Smutné je, že když jsem sděloval prezidentovi SISA Sýkorovi, že nové nakoupené katalyzátory se chovají při servisní regeneraci mnohdy hůře než ty opotřebené originály s nájezdem stovek tisíc km, odmítavě sdělil, že jejich náhradní díly mají atesty, a že o kvalitě nechce diskutovat. Takže z toho vyplývá, že reklamace budou odmítat.
Vzorky ND jde otestovat jednoduchým porovnáváním dynamiky teplot a účinnosti (vývin reakčního tepla na předehřátém katalyzátoru z definované nádoby s ohřívanou referenční uhlovodíkovou kapalinou) těchto dílů s originálními díly výrobce vozidla. Pokud v tomto jednoduchém levném testu budeme mít pochyby, necháme jejich nasycenost posoudit nezávislou laboratoř. Pokud budou výsledky v rozporu s atestem, musí se najít viník, který na trh hromadně přivádí neschválené díly. Tomu pak bude hrozit až 50.000.000 Kč pokuta.

Toto je odpověď na komentář [51]
[53]  31.7.2017 8:02:02    Libor Fleischhans
0
Po roce a půl se prodávají atrapy filtrů částic, co ničí motor nerušeně dál! ČOI se distancuje, Ministerstvo o tom již rok a půl ví a zatím se nic neděje. Zde reportáž ve 12 minutě 30 sekundě: http://tn.nova.cz/clanek/televizni-noviny/televizni-noviny-29-7-3.html
[54]  31.7.2017 23:53:11     autoopravna jičínsk
0
když, ale na ten zmetek vydáte doklad s EET tak je vše OK, neuvěřitelný banánov ta naše ČR!zajímá mne, jestli se ty atrapy prodávají i na západě, jestli se výrobcům vyplatí vyrábět šmejdy jen na východ...

Toto je odpověď na komentář [53]
[55]  1.8.2017 6:44:57    Libor Fleischhans
0
Právě včera jsem dostal zprávu, že i v Německu Frank Schäfer narazil dvakrát taky na takový kus a dokonce píše o velmi proslulém výrobci náhradních dílů, co podobnou atrapu dodal na trh:
http://www.fcd.eu/story.aspx?id=7628&itemtype=2&item=1083409#comment1083409

Toto je odpověď na komentář [54]
[56]  1.8.2017 7:20:52    Libor Fleischhans
0
Tady je to bez reklam: https://www.youtube.com/watch?v=5vyRlqoCAYE

Toto je odpověď na komentář [53]


Přihlášen

 

CON BANNER

ASEM BANNER