Jaký bude Diagnostic Con 2016?

Úvod

Diagnostic Con 2016 se blíží a bude přelomový. Posuďte sami z pár ochutnávek.

HARMONOGRAM AKCE

Jak se na Diagnostic Con dostaneme?

ZDE JE ODKAZ NA INTERAKTIVNÍ MAPKU PARKOVIŠŤ, METRA I HOTELŮ (klikni na mně)

Do Prahy rychle a zcela bez starosti o parkování! (1694/8)
Mysleli jsme na všechny, kteří mají obavy, jak se dostanou na místo včas, rychle a bez komplikací či plateb za drahá parkoviště v centru Prahy!
Klikněte na odkaz zde pod nadpisem!!!
Na nové stránce si přečtěte návod a pak stačí kliknout na odkaz v textu nad mapkou který zní: "Otevřete se přehlednější mapku přes celou obrazovku." a už se Vám při kliknutí na jakýkoliv bod, který se Vám líbí (odkud do Prahy přijedete) a dostanete takto komfortní informaci, jak je vidět na obrázku. S informací o spojem metrem, kde vystoupit, kam jít. Jednoduché jak facka!


Emisní skandál zdaleka nekončí...


Usměrňovač vzduchuAféra Dieselgate se pomalu ale jistě rozšiřuje na další značky. Co platí pro všechny značky: Emise oxidů dusíku 2x až 5x vyšší na silnici než na emisní zkušebně, leč všichni dotazovaní čelí téměř shodnou odpovědí: "Nemáme podvodný software!"
Měřili zcela jinak než zbytek světa! Výsledky rozdílů na válcové zkušebně a v provozu, budou exklusivně prezentovány právě 2. února 2016 ve Fórum Karlín v Praze.

2. 2. 2016 - Fórum Karlín - Praha (1694/1)
Organizátoři akce museli tento rok přestěhovat z Mladoboleslavské vysoké školy do větších prostor. Důvod byl v očekávaném zvýšeném zájmu profesionální komunity a odborné veřejnosti vzhledem ke dvěma okolnostem. K aféře s příliš vysokými emisemi téměř všech značek automobilů s dieselovým motorem a ke změně v české národní legislativě v měření emisí, která by měla pomoci "narovnat" současný zcela nefunkční systém kontrol.

Dějiště doposud největšího setkání diagnostiků (1694/2)
V hale karlínského fóra je místo pro 6 vozidel, kde budou prezentovány tzv. "Workshopy". Vlastně takový malý diagnosticky hloubkově zaměřený veletrh znalostí, metodik a přístrojového vybavení pro rok 2016. Zde je možné si osahat nemodernější diagnostickou a měřicí techniku a podebatovat s kolegy či odborníky z Česka, Slovenska, Rakouska i Německa.


Bude mít měření emisí a STK v Česku smysl?Emise - problém č.1

V sousedním Německu začaly úřady zpochybňovat, že stanice technických kontrol tak, jak dnes pracují a jaké mají vybavení, ztrácejí smysl. Ti, kdo v tomto byznysu podnikají u nás, jaksi zapomněli, že je potřeba kontunuálně přizpůsobovat metodiku novým technologiím. FCD.eu zde splu s ČVUT pojmenuje ty nejpalčivější problémy.

Jsou nové předpisy návratem práce do autoopraven? (1694/3)
První dva týdny roku 2016 byla "Emisní lampárna" i telefony školicího střediska doslova zahlceny dotazy, způsobené nejasnostmi. Avšak z několika rozhovorů s majiteli autoopraven bylo cítit, že strach z procházejících emisních vraků žene po 1. lednu 2016 nevyhovující vozidla konečně do opraven. Pokud vznikající asociace emisních techniků a opravářů podpoří sílu v jednání s Ministerstvem dopravy, mohly by se povést i novely zákona č. 56/2011 Sb. i vyhlášky č.302/2001 Sb. resp. 342/2014 Sb., které by otevřely dveře k lepšímu životnímu prostředí znečišťovaného doposud auty.


SubaruJe diagnostika autoservisů dostatečně účinná?

Technologie se pod karosériemi aut vyvíjí téměř exponenciálně. Častěji než v minulosti se lidé ptají, kam mají vozidlo dát opravit. Otázka "Kde to bude levnější...", je zdánlivý klam. "Levná" může být nakonec "drahá" nebo neúčinná. Postupy jak rutinně a rychle odhalovat závady ukážeme hned v dopoledním bloku Diagnostic Conu.

Diagnostika jako před 10 lety? Zapomeňte! (1694/4)
Vývoj technologií pod kapotami moderních vozidel, a ve vozidlech vůbec, jde mílovými kroky kupředu a "kdo chvíli stál, stojí opodál". Věděli jste např. že modernizovaný a stále vylepšovaný systém kontroly emisně relevantních skupin a komponentů EOBD zcela změnil způsoby ovládání a kontroly akčních členů vůči jejich snímačům, a že to hraje dost podstatnou roli v diagnostice celého systému? Přijďte na Workshopy a prezentace, kde se dozvíte více!


Diagnostika, diagnostika, diagnostika...Ivan Sixta

Výrobce a vývojář Alexander Kadnikov o novinkách TEXVIKu, Ivan Sixta o DSG převodovkách a Martin Richter o jejich diagnostice a nastavování přes počítač SuperVAG, jak nahrávat všechny hodnoty za jízdy a jak je vyhodnocovat, co je to simulace a jaká má u nejmodernějších elektronicky řízených systémů úskalí, co je to SCR, LNT a DPF prozradí R.Sláma od firmy Jaltest, nejzajímavější diagnostické případy Jiřího Hampla a Oskara Kišše z diagnostické garáže FCD.eu v Kosmonosech. Nejen to, ale i ve Workshopech na několika přistavených vozech si lze vše osahat i vlastníma rukama.

Finta odečtu volnoběžné spotřeby ušetří spousty práce! (1694/5)
Setkání několika stovek těch nejlepších diagnostiků ze všech koutů je zároveň studnice informací, které se jinak moc nahlas nikomu neříkají. Odposlouchat, jak kolega řeší třeba podezření na přeskočené rozvody pouhým pohledem na panel přístrojů udiví i starého fachmana, který tuhle fintu nezná. Zrcátko u výfuku, pulzace v sání, otevřené víčko nalévacího otvoru při studeném startu, atd., jsou hovorové způsoby předávání "ZLATÝCH INFORMACÍ", které jste doposud nepoužívali, a které vám ušetří mnoho práce. To je Diagnostic Con!

Soubory

Jak poznat vadné turbo bez jeho demontáže? (1694/6)
Když už je turbodmychadlo venku, tak je pozdě lamentovat, že jeho výměna byla zbytečná. FCD.eu prezentuje metody jak diagnosticky rozpoznat vadné turbodmychadlo ještě na vozidle, když ještě pozdě není. Ono totiž dle posledních poznatků je lepší vědět, "co vadné není, než co vadné je". Systémy se navzájem ovlivňují a není jednoduché se v tom koncertu mnoha systémů a komponentů orientovat. Kdo však má zkušenosti, ten najde i jehlu v kupce sena!

Rozdíly v ovládání zpětného vedení spalin na zkušebně a na silnici (1694/7)
Ohledně skandálu neplnění emisí měříme i jiné značky než Volkswagen. Měříme je však úplně jinak než zbytek světa. Jedna malá nehoda v přípravě testu nám však ukázala, kde by se mohl skrývat tzv "defeat device", tedy jakési odpojovací zařízení, které změní emisní chování vozidla v provozu na silnici. Sice jsme ho nenalezli, ale odhalili jsme sofistikovaný způsob, jakým lze dosáhnout výsledku, aniž by zatím výrobci bylo možné dokázat podvod.

Podvádějí Mercedes a BMW taky? (1694/9)
Německá redakce ZDF (centrální německá televize) provedla v pořadu Frontal21 porovnávací test se značkami Volkswagen, Mercedes a BMW. U všech zjistila násobné rozdíly mezi jízdním cyklem pro měření emisí a emisním chováním v provozu. Shlédněte toto video.

Komentáře


Zobrazit jako strom |  Zobrazit dle data
[1]  15.1.2016 18:25:36    Martin Adámek
0
Dobrý den
Bohužel se na diagnostic Con nedostanu.Bude možné si potom koupit DVD?
Děkuji s pozdravem Adámek Martin
[2]  15.1.2016 18:33:57    Libor Fleischhans
0
Tento rok se žádné DVD z technických a finančních důvodů nebude ani pořizovat, ani po akci distribuovat. Jen účastníkům bude umožněn přístup do několika bonusových videoškolení, která ale s akcí DC2016 nemají co dělat. Je mi skutečně líto, že nepřijedete.

Toto je odpověď na komentář [1]
[3]  21.1.2016 9:05:00    Libor Fleischhans
0
Ministr Ťok vystoupí v odpolední části našeho setkání. Tedy alespoň mně osobně přislíbil účast i s vystoupením a sekretariát naplánoval od 14:30. Podívejte se na časový harmonogram: http://www.fcd.eu/media/Diagnostic_Con/casovy-harmonogram.pdf. Odkazy na harmonogram jsou již implementovány hned v článku i v jeho záhlaví v přehledu.


Přihlášen

 

CON BANNER

ASEM BANNER