Ovlivní skandál s emisemi i naše "linkové" Stanice Měření Emisí u STK?

Obsah článku:

Úvod
Soubory
Komentáře

Úvod

Právě vyšla nová "česká" metodika "ve Věstníku dopravy (Stáhněte zde) !!!

V Německu se Ministerstvo dopravy spolkových republik do těchto zkušeben již zostra pustilo. S tím co mají k dispozici, jakou mají moc, a jak se chlubí "know how" a databázemi, pak je jejich přidaná hodnota a přínos společnosti víc než chabý. Proč tu vůbec jsou a koho ochránily? Nikoho. Možná jen své finance a zdroje příjmů, ale za co? Vždyť i v Německu se zasloužily tyhle "jakoby" ochránci jen o šaškárnu "měření emisí" a nechaly automobilový průmysl v Bruselu prosadit, že se výrobci vlastně kontrolují sami.

Jak to u sousedů vypadá, a zda to ovlivní naše Stanice měření emisí? Podívejte se na video opatřené českými titulky...

Soubory

Proč se na emisní problémy nepřišlo dávno při měření emisí? (1684/1)
V Německu začíná být horko pověřeným zkušebnám, Ministerstvu dopravy i politikům. Vychází najevo, že zákonem zřizované emisní stanice jsou jen pro smích a jsou jen prostředkem k vydělávání peněz na bezproblémově průtočné "emisní lince"...
Bude se něco dít i u nás?

Po odstranění filtru ilegální manipulací kouří k = 0,19 (1684/2)
Vozidlo má sice vykuchaný filtr částic a přeprogramovanou řídící jednotku, ale "dovede" zakouřit pod hranici, kterou právě sotva vydalo Ministerstvo dopravy jako dostačující pro rozpoznání odstranění filtru částic.

Je Měření emisí opravdu nesmyslným vytahováním peněz z kapes lidem, když stanici měření emisí i zákonný limit oblafne i malé dítě?

Komentáře


Zobrazit jako strom |  Zobrazit dle data
[1]  27.11.2015 15:29:50    
-1
Zrovna jsem zkouknul tohle video s jedním dovozcem a on se toho nebojí. Emise si vždycky opatřoval i bez auta, nebo dal instrukce auto vždycky vyšlo. Vůbec mu nevadí, že se bude něco zpřísňovat, protože se vždycky najdou díry jak to očůrat. Policie na to stejně nemá čas, aby to kontrolovala a když, tak to sami nechtěj zjišťovat, protože maj takový pravidla, že kdyby se zmýlili a auto nechali ze silnice odvézt na STK, tak kdyby to nevyšlo, tak by jim to nadřízený nechal zaplatit ze svého. Má u policie kámoše, takže to je jištěný, že ocud vítr nefouká. Buďte v klidu, takových bude víc.

Na druhou stranu se věci hýbou, takže by se to mohlo vrátit, jak to původně bylo, což by bylo supr. Jen je potřeba zatípnout ty monopoly, co to budou pořád dál rozdávat. Nevím ale jak :/
[2]  29.11.2015 22:25:29    Libor Fleischhans
3
Trochu mi to připadá, jako kdyby Vás kamarád měl dítě, nebo víc dětí, a sám by podporoval drogové dealery před školou. Vždyť "očůrat" znamená neopravit auto, které mne otravuje smradem, když přede mnou jede. Vám se nikdy nestalo, že by před váma jelo auto, ze kterého Vám je v autě špatně? Myslím skutečně špatně.

Musíme si uvědomit, že pokud je auto OK, pak jsou emise v "akceptovatelných" (relativní) koncentracích, ale pokud je auto "emisním vrakem", pak někdo vytloukl filtr u "nemocného", ne zdravého auta. Všiml jste si že v tom filmu vymontovali mechanici filtr a dali atrapu, a že Golf potom kouřil 0,19? To proto, že byl motor v pořádku. Ani proti tomu nic nemám.

Jen mám trochu husí kůži, že v naší ulici jsme kdysi na silnici jezdili naprkně a dneska je to kvůli počtu aut nemyslitelné. S počtem roste nutnost omezovat emise. Je to logické. V četnických humoreskách ta jejich Praga taky hulila ostožest a jedy z ní jen lítaly, ale to těch aut bylo na okrese 200. Dneska je stav jiný, a kdyby tak kouřila všechna auta, už tu asi nejsme.

To jen abyste řekl tomu svýmu kámošovi. Myslím, že by se mělo najet pomalu zpátky, do trochu zdravějších kolejí. Až se zase začne na STK a SME uplácet, je to známka, že jsme na dobré cestě k poctivému měření a opravám emisních vraků.

Hezký večer..

Toto je odpověď na komentář [1]
[3]  22.4.2016 0:36:21     Tomáš Kaloč - Autos
0
Ano, ale takový český bazárník to nebude řešit, pokud jeho dítě neonemocní třeba rakovinou. Pak začne nadávat, jak si tady hajzli jezdí bez DPF. Ale že ma na svém autobazaru deset z patnácti aut s vymláceným filtrem, které koupil za pár šupů a po vyleštění jej prodává za majlant, to už nepřizná.Na české bazary bych poslal kontrolu...

Toto je odpověď na komentář [2]
[4]  30.11.2015 18:55:49    Jiří hampl
8
Opravdu nevím, co by se muselo stát, aby jsme všichni zjistili, že jsme na jedné lodi. Někdo to prostě nemá zažito, někdo se chová ekologicky jaksi automaticky a neříká si "má to vůbec smysl když všichni okolo podvádějí". Někdo si řekne "to je ale magor, proč si dobrovolně nechává namontovat DPF filtr ? To že mu umřelo dítě na rakovinu přece není jeho vina." A má pravdu, nebo ne ?
Smysl má VŠE, k čemu já MOHU přispět ku prospěchu.
[5]  10.12.2015 21:10:52    Libor Fleischhans
0
Volkswagen dnes oznámil, že se svolávačkou vozidel s motory 1,6 Tdi (úprava software a dodatečná instalace nadneseně zvané trubky se sítkem "transformátoru proudění") začne až ve 3. kvartálu 2016.
[6]  11.12.2015 8:27:36    
0
Tak jsem byl dnes na STK, emisní kontakt cca 5 min:

Kolik to má najeto?..a nalepení nálepky. Chvilka datlování do PC z velkého TP. Ptal jsem se co bude nového, a jim že je to jedno. Lidi to zaplatí. Kluci jsou rádi, že mají plat a majitel má 70 denně v kase.

Uvidí se kam to povede. Jestli by něco mělo pomoc, tak nejdřív účinnou jednoduchou metodiku měření s oporou v zákoně. Asi sjednocení vybavení pro lepší kontrolu. A ten kdo nebude měřit jen lepit tak odebrat licencí na pořád. Myslím,že ty stanice co neměří budou hledat jak vše očůrat, protože podvádí X let a toto jim chutnat nebude.

Zdá se mi,že tyto změny z vrchu jsou pouze účelové, aby se i z těch, co na kauzu emisí poukazují, udělali pitomci. Snad se to pohne dopředu. Zdravím. J.
[7]  20.4.2016 22:10:05    Libor Fleischhans
0
Mitsubishi se už jako druhý také přiznal k podvádění s emisemi a Podvodný software od Volkswagenu má pocházet původně od AUDI, které ho nakonec nepoužilo, ale měli k němu sáhnout inženýři z Wolfsburgu. To jsou věci! Tak kdo přijde další s "božskou"?
[8]  19.5.2016 13:02:33    Josef Kaplan
1
Pro informaci
SMĚRNICE EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY 2009/40/ES
o technických prohlídkách motorových vozidel a jejich přípojných vozidel

KAPITOLA II
VÝJIMKY
Článek 4

2. Členské státy mohou po konzultaci s Komisí vyjmout
z oblasti působnosti této směrnice nebo podřídit zvláštním
předpisům určitá vozidla provozovaná nebo užívaná za výjimečných podmínek a vozidla, která nejsou nikdy nebo téměř
nikdy používaná na veřejně přístupných komunikacích, včetně
historických vozidel vyrobených před 1. lednem 1960, nebo
která jsou dočasně vyřazena z provozu.

Poznámka: Jedna z členských zemí, která výjimku má a využívá je Velká Británie. Vozidla vyrobená před rokem 1960 nemusí na STK. Odůvodnění - je to v souladu se snahou vlády snižovat zatížení státní zprávy. Majitelé těchto vozidel není nutné zatěžovat zbytečnými úkony, když s vozidlem ujedou minimální počet kilometrů, jsou v dobrém technickém stavu a zcela minimálně se podílejí na nehodách.
[9]  19.5.2016 23:21:42    
1
Direktiva EU, článek (13)

V případě historických vozidel se předpokládá, že slouží k uchování dědictví doby, ve které byla vytvořena, a že jsou na veřejných pozemních komunikacích používána jen velmi zřídka. Proto by mělo být ponecháno na členských státech, aby pro tato vozidla stanovily lhůtu pro provádění pravidelných technických prohlídek. Rovněž u ostatních druhů specializovaných vozidel by úprava režimu technických prohlídek měla být ponechána na členských státech.

Takže je to na českých úřednících :-), a to nebude jednoduché. Ti jedni z prvních nebudou.

Toto je odpověď na komentář [8]
[10]  19.5.2016 16:37:08    Josef Kaplan
5
Jiná země jiný mrav

Ve Velké Británii se o stanice STK stará agentura VOSA. Na jejich veřejných stránkách je uveden případ podvádění, který byl dán k soudu a dotyčný majitel STK byl odsouzen na 6 měsíců a zaplacení 60 000 Liber soudních výloh. Na stránkách je uvedeno jeho celé jméno včetně celého názvu firmy,¨

Na základě vyšetřování agenturou VOSA mu u soudu bylo prokázáno vydání 8 neplatných/podvodných protokolů STK z toho jeden případ, kdy vozidlo nebylo na STK přítomno. Dále mu bylo během 4 měsíců sledování dokázáno pomocí video záznamů, že provedl 2 463 prohlídek, kdy průměrný čas na prohlídku byl 7-11 minut. Běžný čas na normální prohlídku se bere 45 minut. Všechny prohlídky ve sledovaném období byly bez závažných závad a všechna vozidla prošla. Přičemž celostátní průměr v tomto období ukazoval, že jinde 32% vozidel nevyhovělo prohlídce.


Přihlášen

 

CON BANNER

ASEM BANNER