Jak se správně kontaktovat měřicími hroty (video)

Úvod

Breake Out BoxNapojování pomocí adapterů konektorů nebo "Brake Out Boxů (BOB)" vede principiálně k chybám a k porušování zásad v metodice měření. Pokud je chceme napojit, abychom mohli měřit na různých svorkovnicích, musíme spoj nejdřív rozpojit a zapojit mezi oba konce adapter nebo BOB. A to už je špatně, protože hýbeme svazkem, kde bychom chtěli chybu vidět a najít. Navíc takto nelze vůbec splnit pravidlo "měření na přijímači" pokud budeme závadu již lokalizovat.

Napojování na různé svorkovnice a konektory

Řídící jednotky, škrtící klapky, snímače teploty či tlaku, zkrátka ty nejrůznější elektronické komponenty musí být připojeny přes nějaký spoj. Každá svorkovnice má jeden nebo více konektorů, kam nedoporučujeme zasouvat žádné jiné předměty než jen jejich protikus, který tam systémově patří. Výrobci doporučují v dílenském vybavení zvané Brake Out Box, který má mnoho nevýhod. Jak tedy měřit správně a nic nepoškodit či nepropichovat? Podívejte se na naše krátké video. 

Jak se správně napojovat měřicími sondami (1604/2)
Jak nepoškodit izolaci vodiče, těsnění proti prachu a vlhkosti a přitom nerozpojovat žádné spoje? Nedestruktivní měřicí hroty jdou použít na všechny značky a typy vozidel a mají nízkou pořizovací cenu.

Soubory

Nedestruktivní kontaktování v libovolném místě (1604/1)
Nedestruktivní hroty umožňují měřit kdekoliv na svorkovnicích.

.. i na řídích jednotkách (1604/3)
Je jedno, zda je řídící jednotka osazena svorkovnicí s těsněními vstupů vodičů proti vlhkosti či ne, tupé asymetricky broušené měřicí hroty se vyrábějí ve třech tloušťkách a jdou použít téměř na všech svorkovnicích.

Detail tupého excentricky broušeného hrotu (1604/4)
Takto tupým hrotem lze jen velmi těžko poškodit cokoliv při napojování. Špičky jsou tak tupé, že s nimi nelze propíchnout ani izolaci, ani elastické těsnění vodičů (zvětšeno 250 x).

Lokalizace problému teplotního snímače motocyklu KTM (1604/5)
Tento snímač sporadicky ztrácel kostru, takže bylo třeba zjistit, zda je chyba uvnitř, nebo ve vodiči (po trase). K tomuto účelu je nutnost napojit se přímo na snímači a na řídící jednotce motocyklu.

Takto raději NE !!! (1604/6)
Hrot se nesmí umisťovat mezi vodič a jeho těsnění, protože se při použití opravdu velké síly propíchne manžeta, což je NEŽÁDOUCÍ!!!

skope hrot (1604/7)

Komentáře


Zobrazit jako strom |  Zobrazit dle data
[1]  3.3.2015 19:56:47    Eči
0
Dobrý deň
Na videu a obrázkoch to vyzerá dobre.Ale:
Mám skúsenosť, že veľa krát sa neviem pripojiť cez stvrdnutú priechodku ani ostrým hrotom. Moja otázka by bola, akú majú tie "tupé" hroty životnosť čo sa týka ohnutiu, zlomeniu a istoty- zo skúseností pri napichovaní. Taktiež by ma zaujímala možnosť zakúpenia,cena,predajca a množstvo v sade.
Ďakujem
[2]  3.3.2015 21:03:05    Libor Fleischhans
0
Dobrý den,
problémem jsou průchodky z tvrdého materiálu u vozidel Peugeot z let 2003-2008, které musíme provrtat a pak je máznout silikonem (vyjma lambddasond).

Sami měříme s jednou sadou asi tři roky a to skoro denně. Postupně se nám i tyhle sondy opotřebí (zohýbané) ale nasazujeme je stále, dokud de nezlomí. V oběhu máme asi 20 - 30 hrotů (zohýbané a rovné různých tlouštěk) a saháme po těch vhodných (rovné neohýbáme, vezmeme již naohýbané). Pokud se zlomí, tak se překonektoruje s novým drátem a jede se dál. Dají se tedy opravovat, sami si je můžete podomácku excentricky jemně brousit, nic na tom není.

Dají se objednat zde: http://www.diagnostic-shop.cz/eshop/signal_recorder/autoscope-signal-recorder/autoskop-prislusenstvi/autoskop-prislusenstvi-kabelaz/

Děkuji za dotaz.

Toto je odpověď na komentář [1]
[3]  19.3.2015 15:59:08    Michal Bělohlav
0
Mohu Vás poprosit o tip, kde koupit vhodný drátek? Mám několik sond již po letech polámaných a rád bych je přesvorkoval, je škoda ho zahodit, když krom drátku mu nic není. Předem děkuji za tip.

Toto je odpověď na komentář [2]
[4]  19.3.2015 16:06:47    Libor Fleischhans
0
Třeba levné nebo prasklé struny od kytary (H nebo E). Metr dlouhé, vydrží dva tři roky, než dojde.. Náš zdroj Vám bude k ničemu, protože ho kupujeme jen pro výrobu špiček ve velkoodběru.

Toto je odpověď na komentář [3]
[5]  19.3.2015 19:55:38    automeda
0
Drátky kupuji drát nerez v Bauhausu do CO2 1mm,0.8mm a 0.6 a super ...tři špulky na celý život ...

Toto je odpověď na komentář [3]
[6]  19.3.2015 20:06:46    Autoservis SZ
0
Ja som kupil struny meter dlhe a velmi pevne ktore pouzivaju letecky modelari 0,8mm 0,6mm aj 1mm hrube s stoje par euro a minimalni nakup je pet kusov a mate to na hoooodne dlho.pekny vecer SZ

Toto je odpověď na komentář [5]
[7]  6.10.2016 21:58:55    manuals
0
Zdravim , podarilo sa Vam zistit aky typ dratku sa pouziva na tie hroty ? taktiez mi dosli zasoby a musim sa po niecom obhliadnut

Toto je odpověď na komentář [3]
[8]  7.10.2016 17:48:51     Ivan Mikov autoop
0
Já jsem si na Aukru koupil injekční jehly / nové , ale staré provedení co nepasují na dnešní stříkačky 10ks/10Kč/ na konec jsem přiletoval trubičku prům. 4mm a délky 25mm ,-- pro připojení banánku-- a přes to jsem dal smršťovací bužírku v ruzných barvach.

Toto je odpověď na komentář [7]
[9]  7.10.2016 20:03:04    manuals
0
asi myslite HSW ihly ,vseobecne ihly neboli prilis odolne voci ohybom , tie vase to ako zvladaju ? Dal som nejake kusy hrotov do znamemu na rozbor do labaku uvidim ake budu vysledky


Toto je odpověď na komentář [8]
K 7.
[10]  13.10.2016 0:37:43    manuals
3
Zdravim, tak som kupil drat ktory mi doporucili a urobil zatial asi 20hrotov , ohybnost som skusal asi 50x viac sa mi nechcelo ,pevnost rovnaka proste super ,max spokojnost. Naklady na jeden hrot nepresiahli cca 1,5Eura . Kto ma zaujem zabit doma nudu a vyskladat si ich sam nech posle SS napisem mu nazov materialu .
Patrik

7. skope hrot

Toto je odpověď na komentář [9]


Přihlášen

 

CON BANNER

ASEM BANNER